פסיכולוגים

טיפול פסיכולוגי בעזרת דמיון מודרך

טיפול פסיכולוגי בעזרת דמיון מודרךטיפול פסיכולוגי בעזרת דמיון מודרך הוא קצר יחסית באורך של מספר חודשים. מדובר בעוד פרקטיקה טיפולית שבה אפשר להשתמש, להיעזר, לטפל, לחזק ולהתגבר על מצבים קשים, חרדות וטראומות שעברנו.
ההחלטה על שימוש בדמיון מודרך לצורך טיפול פסיכולוגי מאושרת בהמלצתו של המטפל אך גם באישורו של המטופל. פורסמו לאחרונה מחקרים על טיפול פסיכולוגי בחיפה שמסבירות את התהליך הזה.
דמיון מודרך הוא טיפול המאפשר שימוש בכוח הדמיון וההרפיה של המחשבה, ליצור לנו סביבה הגנתית נוחה סביב המחשבות השליליות, החרדות והטראומות שמקיפים אותנו שבגללן אנו זקוקים לטיפול הפסיכולוגי.
אומנם לקח זמן קצר לטיפול בדמיון מודרך להיות לגיטימי בתחום הפסיכולוגי, אך עם הרבה מחקרים המוכיחים ששיטה זו היא היעילה ביותר לטיפול בבעיות מסוימות, הרי שהשיטה היא מומלצת ואף יכולה להיות יעילה במקרים רבים.
במידה והמטפל, לאחר אבחון, היכרות ובניית אמון הדדי, החליט שצריך לעבור לטיפול בדמיון מודרך. אתם תעברו שלב בטיפול שבו תנקו את המוח ממחשבות, אתם תבנו לעצמכם את הסביבה הנוחה לכם בקווי הדמיון ותדמיינו את האובייקטים שיופיעו לכם שם (בית, שדה, יער, ים, שמיים…) ותנסו להגיע לשורש הבעיה המפריע לכם וליצור סביבה אנרגיה חיובית שתשמור עליכם כאשר תיזכרו באותו מקרה שגורם לכם לטראומה, חרדה וכו’…
יחד עם זאת, יש לציין כי טיפול בדמיון מודרך אינו חייב להיות קצר מועד וכי אפשר להמשיכו בכל זמן שרוצים ובעת הצורך עם המטפל.