פסיכולוגים

טיפים לזוגיות בריאה

טיפים לזוגיות בריאהכל זוגיות ובמיוחד אנחנו, בני האדם שמרכיבים אותה זקוקים מידי פעם לתזכורת איך להתנהג בתוך הזוגיות. רגע לפני שאתם פונים אל ייעוץ זוגי להלן מספר עצות שכדאי לתרגל כשאתם בתוך הקשר. אם צריך כדאי לקרוא כל יום עד שזה יהפוך להיות חלק ממי שאתם!

המון מוטיבציה

אין לוותר! אתם חייבים לעצמכם ולבת הזוג שלכם את כוח הרצון למרות הקשיים בדרך שידעתם מלכתחילה שיהיו לעמוד ולהתעקש להיות טובים יותר אל עצמכם וגם אל בת הזוג / בן הזוג. דם אם הכל התחיל דרך אתר הכרויות ובהתחלה היה נראה שלא ילך אפשר לנסות לשפר את המצב.

הערכה עצמית!

אולי זה מוזר לדבר על הערכה עצמית אך בעבודתי בה אני נפגשת עם זוגות רבים למפגש טיפול זוגי אני מגלה פעמים רבות כי אחד מבני הזוג סובל מדימוי עצמי נמוך שמזיק לקשר. תעריכו את עצמכם זכרו את כול הדברים הטובים שאתם עושים למען אחרים וכמה הדרך עוד ארוכה ובה מקום בשבילכם לעשות טוב ולהיות מי שאתם רוצים להיות. עובדה! אתם קוראים מאמר זה בניסיון להיות טובים יותר עבור עצמכם ועבור בן הזוג.

לתת בלי לחכות לתמורה

אחד הכללים הכי טובים שאוכל לתת לכם הוא לתת בלי לחכות לתמורה. איך עושים את זה? פשוט… חשבו פעם ביום מה יעשה לבת זוג שלכם / או לבן הזוג שלכם טוב היום ופשוט תעשו משהוא בנושא. פנקו, פרגנו, תחבקו ותאהבו ואל תתאכזבו אם אתם לא מקבלים תמורה. זה לא המשרד אלא המערכת יחסים שלכם שתמשך (ב”ה) הרבה שנים. ובכל מקרה אתם מלמדים תוך שימוש דוגמא ודוגמא חיובית כך שזה ברכה לאיזה כיוון שלא תיקחו את זה.

ליהנות מהנתינה

כהמשך לסעיף הקודם אני רק להוסיף כי חשוב ליהנות מהנתינה. תתענגו על האושר שאתם והסיפוק שאתם נותנים לאחרים. אם נתתם מתנה לבת הזוג או הפתעתם אותה עם רעיון מקורי מלא באהבה זכרו שהיא תספר על כך לחברות שלה, למשפחה שלה וגם תזכור לכם את החיוכים שדאגתם כי יהיו מנת יומה.

תעשו דברים בחיוך

לא משנה אם השבוע זה התור שלכם על הכלים או שהיה לכם יום ארוך בעבודה. נסו לעטות חיוך ולשנות את המצב רוח. למען האמת זאת עצה שכל כולה בשבילכם ולא בשביל בן / בת הזוג למרות שזה בהחלט ישפיע על הקשר ביניכם.

לראות את הטוב בצד השני של הזוגיות

חשוב לראות את הטוב בבן / בת הזוג שלכם. קחו לכם שעה ותחשבו עד כמה היא טובה או הוא ופתאום תזכרו בכל כך הרבה ניואנסים אליהם לא שמתם לב אך נעשו מתוך התחשבות ורצון להיטב עמכם ולהעלות חיוך. כאשר מדובר על הכרויות באינטרנט לא יכולים לדעת מה הצד הטוב של הבן/בת זוג ולקוח זמן כדי להבין זאת.

הרבו בשיחה עם בן הזוג

מידי יום או כל מספר ימים תרבו בשיחה אבל ממש ממש לעומק על נושא שבן הזוג בחר לדבר, תשאלו שאלות, תתעניינו לדעתם. הרגל שכזה יעזור לכם להכיר באמת את בן הזוג שלכם ולדעת את דעותיו והלך מחשבתו בנושאים רבים.

הרשימה כמובן יכולה להתארך עד אין סוף אך אסיים בזה ואומר שחשוב לשמור על הזוגיות ולא רק כצעד מונע מפני גירושין אלא כדי להיות מאושרים באמת בחיים שלכם.